Program priorytetowy "Czyste powietrze"

W trosce o zdrowie, klimat i środowisko!

Program „Czyste powietrze” to działanie mające na celu ograniczenie emisji pyłów i zanieczyszczeń do atmosfery (tzw. smogu). W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania nawet do 70% wartości termomodernizacji budynku.

Program wystartował we wrześniu 2018 r. i pozwala uzyskać dofinansowanie na wymianę starych, nieefektywnych i generujących zanieszczyszczenia źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy jak np. pompy ciepła i kondensacyjne kotły gazowe. W ramach programu możliwe jest również przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Program skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz osoby, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego i budynek nie został jeszcze przekazany lub zgłoszony do użytkowania.

Osoby zainteresowane programem mogą oni wnioskować o dofinansowanie lub pożyczkę przeznaczoną na wymianę źródła ciepła i prace związane z termomodernizacją. W zależności od miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym można otrzymać dofinansowanie na pokrycie nawet do 70% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa w programie znaleźć można na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - https://ww.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze.

Jesteś zainteresowany programem? Skontaktuj się nami, a pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojego domu oraz przygotować wnioski i dokumentację projektową. Zyskasz nie tylko lepsze powietrze w Twoim najbliższym otoczeniu, ale również zaoszczędzisz pieniądze na przyszłym ogrzewaniu budynku, a także na materiałach budowlanych - wynegocjujemy najlepsze warunki z dostawcami oraz zyskasz preferencyjną stawkę 8% VAT (zamiast 23%).

Nie czekaj, skorzystaj z programu już teraz!

Wykonaj kolejny krok, zadzwoń lub napisz do nas.

Skontaktuj się z nami