Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

Zawsze optymalne poczucie komfortu cieplnego

Ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe to energooszczędny i najbardziej komfortowy sposób na zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach.

Systemy płaszczyznowe są najlepszym sposobem ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, idealnie sprawdzają się w domach oraz budynkach użytkowych jak szkoły czy biura. Możliwość instalacji systemu w podłogach, sufitach i ścianach pozwala dobrać optymalne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia. Można je stosować zarówno w nowych budynkach jak i poddanych renowacji, stosując zarówno tradycyjne źródła energii jaki i nowoczesne oparte na energii odnawialnej takie jak pompy ciepła.

Systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego wpływają znacząco na jakość życia i zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Ograniczają zawirowania powietrza, nie generują szumu typowego dla tradycyjnych grzejników, wpływają pozytywnie na krążenie, minimalizują unoszenie się kurzu oraz ograniczają rozwój roztoczy.

Główne zalety systemów płaszczyznowych:

Idealne rozłożenie temperatury w całym pomieszczeniu

Obniżenie kosztów ogrzewania budynku od 6 do 12%

Koszty instalacji zbliżone do instalacji opartych na grzejnikach

Niezawodność i wieloletnia trwałość

Możliwość pełnego zautomatyzowania pracy systemu

Swoboda w aranżacji, brak widocznych elementów instalacji

Jak działa ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe

1
Ciepła woda dostarczana jest z systemu grzewczego do rozdzielacza obwodów grzewczych (mała szafka montowana w ścianie).
2
Rozdzielacz posiada siłowniki termiczne sterowane przez regulator pokojowy, który dostosowuje przepływ wody w rurach umieszczonych w podłodze, ścianach lub suficie.
3
Płynąca w rurach woda oddaje temperaturę powierzchni, w której jest umieszczona. Przepływ regulowany jest automatycznie w celu zapewnienia temperatury ustawionej przez użytkownika.
Chcesz zobaczyć jak systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego działają w praktyce?

Zapraszamy na pyszną kawę i pokazanie ich działania w siedzibie naszej firmy. Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na prezentację!

Skontaktuj się z nami