Od nowoczesnego źródła ciepła oczekuje się bezawaryjności, łatwości obsługi i niskich kosztów eksploatacji. Wszystkie te oczekiwana spełnia pompa ciepła.

Pompy ciepła wykorzystują energię z otoczenia, zapewniając ogrzewanie domów jedno i wielorodzinnych. Jest to jeden z najbardziej oszczędnych, efektywnych i ekologicznych sposobów uzyskania ciepłej wody użytkowej i ogrzewania domu.

Pompy ciepła pozyskują naturalną energię z gruntu, wód gruntowych i powietrza, a tym samym generuje znaczne zmniejszają koszty ogrzewania. Nie emitują żadnych zanieczyszczeń i działają skutecznie nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Pompy ciepła pozyskują do 75% potrzebnej energii wprost z otoczenia. Tylko 25% energii trzeba zakupić w postaci energii elektrycznej. Jest to energia niezbędna do działania pompy ciepła. Urządzenia te sprawdzają się zwłaszcza w instalacjach z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami o niskiej temperaturze zasilania.

Główne zalety pomp ciepła:

Niskie koszty ogrzewania budynku i wody

Ekologiczoność - brak emisji zanieczyszczeń

Brak potrzeby budowy komina i przyłączy

Możliwość chłodzenia budynku latem

Możliwość pełnego zautomatyzowania pracy systemu

Wieloletnia trwałość i niskie koszty przeglądów

Jak działa pompa ciepła

1
Zimny czynnik roboczy pochłania energię z otoczenia wskutek różnicy między temperaturą otoczenia a niską temperaturą czynnika roboczego w pompie ciepła. Czynnik zmienia swój stan z ciekłego na gazowy.
2
Powstała para jest sprężana w sprężarce. W wyniku czego temperatura gazu wzrasta nawet do 100-110˚C.
3
Następnie gorący gaz oddaje ciepło wodzie w instalacji ogrzewania i jednocześnie ulega skropleniu.
4
W ostatnim etapie czynnik ulega silnemu schłodzeniu w wyniku rozprężenia, w wyniku czego będzie mógł pobierać ponownie energię z otoczenia.
Chcesz zobaczyć jak pompa ciepła działa w praktyce?

Zapraszamy na pyszną kawę i pokaz działania pompy ciepła Vaillant ogrzewającej siedzibę naszej firmy. Nie czekaj, skontaktuj się z nami i umów na prezentację!

Skontaktuj się z nami